Nilüfer Belediyesi, Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunu Özlüce Mahallesi'nde düzenlediği iftar yemeğiyle yaşattı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı iftar programında Özlüceliler, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren ve CHP'nin ilçe başkanları ile belediye başkan adaylarıyla bir araya geldi.

Nilüfer'den Özlüce'ye Ramazan Bereketi

Bozbey: “Hedefimiz 5 yıl içinde 1 milyon ağaç dikmek” Bozbey: “Hedefimiz 5 yıl içinde 1 milyon ağaç dikmek”

Nilüfer Belediyesi'nin Ramazan ayı boyunca kırsal ve merkez mahallelerde düzenlediği iftar programlarının son durağı Özlüce oldu. Yaklaşık 5 bin Özlüce sakininin katıldığı iftar programında Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, masaları gezerek vatandaşların Ramazan ayını kutladı. Nilüfer Belediyesi din görevlisi Mehmet Çelebi'nin duaları eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar, ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlarını açtı. İftar yemeğinin ardından çeşitli ikramlar yapan Nilüfer Belediyesi, Hacivat-Karagöz gösterisiyle de çocuklara keyifli anlar yaşattı.

Özlüce'de Bozbey'e Coşkulu Karşılama

İftar programının ardından Özlüce, coşku dolu anlara sahne oldu. Özlüceliler, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i doğup büyüdüğü mahallede, havai fişek ve meşaleler eşliğinde sloganlarla karşıladılar. Doğup büyüdüğü mahallede kendisine gösterilen sevgi karşısında duygusal anlar yaşayan Başkan Bozbey de Özlüce sakinlerine seslendi.

Bursa'nın Kaderi Değişti

Özlüce Mahallesi sakinlerine verdikleri destek için teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, "Her zamanki gibi çok güzelsiniz. Bu akşam burada belediye başkanlarımızla ve adaylarımızla beraber olduğunuz, bizleri en iyi şekilde ağırladığınız ve bizlere güç verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Çok güzel bir Bursa, Nilüfer ve Türkiye oldu. Bu sürece verdiğiniz destek için teşekkürler. Uzun yıllardan sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni kazandık. Bu defa başardık. Bursa'nın kaderi değişti. Biliyoruz ki bundan sonra sadece Nilüfer değil, bütün Bursa gülümseyecek" diye konuştu.

Mahalle İftarları Devam Ediyor

Nilüfer Belediyesi'nin mahallelerde iftar programı kapsamında 3-9 Nisan tarihleri arasında farklı mahallelerde iftar yemekleri verilecek. Nilüfer'de mahalle iftarlarının yanı sıra Nilüfer Belediyesi Hacı Remziye Bakgör Aşevi'nde de Ramazan ayı boyunca her akşam iftar yemeği veriliyor.