Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (BESOB) bağlı esnaf odaları ve Esnaf Kefalet Kooperatifleri ile bir araya geldi.

Bursa'da Ramazan Bayramı'nda Ulaşım Ücretsiz! Bursa'da Ramazan Bayramı'nda Ulaşım Ücretsiz!

Toplantıda konuşan Özdemir, esnafın yaşadığı sorunları bildiğini ve çözüm için çalışacağını söyledi. Esnaflık geleneğinin önemini vurgulayan Özdemir, "Dayanışma içinde olmamız gerekiyor" dedi.

Göreve geldiklerinde kenti ortak akılla yöneteceklerini vurgulayan Özdemir, "Esnaf odaları da paydaşlarımızdan biri olacak. Aklımızı, enerjimizi, gücümüzü ve birikimimizi birleştireceğiz. Esnafımızla güzel bir 5 yıl geçireceğiz" diye konuştu.

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de esnafla dertleşti ve projelerini paylaştı. Esnafa önem verdiklerini vurgulayan Bozbey, "Nilüfer'deki başarımızın arkasındaki en önemli sır esnafımıza verdiğimiz büyük önemdir" dedi.

BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit de kentin ortak akılla yönetilmesi için esnaf teşkilatı olarak hazır olduklarını söyledi. Bilgit, "Düşüncelerimiz dikkate alındığında, Bursa rahatlayacaktır" dedi.

Toplantıda esnaflar da sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

Özdemir ve Bozbey, esnafların sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.