Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, coşkulu bir törenle Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı. CHP'nin Bursa örgütünün tam kadro katıldığı açılışta Nilüfer'i daha mutlu bir geleceğe taşıma sözü veren Özdemir, "Ortak akılla Nilüfer'i daha da güzelleştireceğiz" dedi.

Törene CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kayıhan Pala, Orhan Sarıbal ve Hasan Öztürk, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Belediye Meclisi Adayları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Nilüfer'i Daha Mutlu Bir Geleceğe Taşıyacağız

Büyük coşkunun yaşandığı törende konuşan Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, Nilüfer'i daha çok gülümsetmek, daha güzel günlere taşımak için yola çıktıklarını söyledi. Özdemir, "Türkiye ne yazık ki uzun zamandan beri mutsuz ülkelerden biri ama Nilüfer'de halk 25 yıldır gülümsüyor. Gülümseme, Nilüfer'de 1999 yılında başladı, hala devam ediyor. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını en başarılı şekilde icra eden; Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey ve şu anki Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem yaşadığım kenti gülümsettikleri için onurluyum, mutluyum" diye konuştu.

Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı

Daha katılımcı, daha eşitlikçi, daha özgür, daha çok müzikle, sanatla, sporla beslenen, gençliğin enerjisinden yararlanan bir kent için yola çıktıklarını söyleyen Özdemir konuşmasını şöyle sürdürdü: "Daha mutlu insanların yaşadığı Nilüfer'i omuza omuza verip hep birlikte oluşturacağız. Ortak akılla, Nilüfer'i daha mutlu bir geleceğe taşıyacağız. Var olanın üzerine yenilerini ekleyerek, çağın gerekliliklerini de göz önüne alarak, hesap verebilen, şeffaf, katılımcı, çevresini sahip çıkan, kadınları ve çocukları önceleyen, evrensel kavramlar rehberliğinde Nilüfer'i mahalle komiteleriyle, Kent Konseyi ile muhtarlarımızla, tüm STK'lar, akademik odalar, kent paydaşları ve halkla birlikte yöneteceğiz. Odağımızda çocuklar var, gençler var, kadınlar var, bilim insanları, akademisyenler var. Geleceğimiz gençlerimiz her alanda yanımızda olacak ki, onlarla daha güvenli bir geleceğimiz olsun”.

Nilüfer'i Ortak Akılla Yöneteceğiz

Nilüfer'i ortak akılla yöneteceklerini söyleyen Şadi Özdemir konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sporun kenti Nilüfer'de yaşayanların daha kolay spor alanlarına ulaşmasını sağlayacağız. Tarım kenti Nilüfer'de kırsal kalkınmanın hep yanında olacağız. Üretim kenti Nilüfer'de daha çok bacasız sanayinin teşvik edilmesine önayak olacağız. Yeşil kent Nilüfer'i Türkiye'nin yeşil alan konusunda lideri yapacağız. Sosyal belediyecilik anlayışı ile AKP iktidarının yoksullaştırdığı halkımıza her türlü desteği daha çok vereceğiz. Hiç kimsenin herkesten akıllı olmadığını biliyoruz. Bildiklerimizin bilmediklerimiz içerisinde çok az yer tuttuğunun da farkındayız. Bu nedenle de kenti Ortak akılla yöneteceğiz. Ve bütün bunları hep birlikte yapacağız. Nilüfer bizimle gülümsemeye devam edecek ve gülümsememizi değiştirmeyeceğiz. Çünkü gülmek Nilüfer'e çok yakışıyor. Nilüfer'de başlayan bu gülümsemenin 31 Mart akşamı Bursa'ya ve tüm ülkeye yayılacağına inancımız tamdır” dedi.