Yıldırım'da kesintisiz sağlık hizmeti veriliyor

Uzman doktor kadrosu, sağlık personelleri ve tüm çalışanlarıyla Yıldırımlılara şifa dağıtan Yıldırım Tıp Merkezi; Ocak 2017’den bu güne ka

Yıldırım'da kesintisiz sağlık hizmeti veriliyor
Uzman doktor kadrosu, sağlık personelleri ve tüm çalışanlarıyla Yıldırımlılara şifa dağıtan Yıldırım Tıp Merkezi; Ocak 2017’den bu güne kadar 161 bin 27 vatandaşa poliklinik hizmeti verirken, 5 bin 892 radyolojik, 72 bin 976 laboratuvar tetkik işlemi gerçekleştirdi. Aynı dönemde 3 bin 57 hastanın nakli sağlanırken, 2 bin 649 da defin hizmeti yapıldı. Dahiliye polikliniğinde 11 bin 857, çocuk polikliniğinde 23 bin 594, kadın doğum polikliniğinde 13 bin 968, diş polikliniğinde 8 bin 720, Kulak Burun Boğaz (KBB) polikliniğinde 12 bin 126, göz polikliniğinde 13 bin 48 ve acil polikliniğinde 77 bin 714 hastaya hizmet verildi. İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tıp merkezimiz, alanında uzman kadrosu ile vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke ediniyor. Amacımız modern tıbbi imkanlarla ile Yıldırımlıları sağlığına en kısa sürede kavuşturmak” dedi.

KESİNTİSİZ SAĞLIK HİZMETİ

Sağlık hizmetlerinin yaşam kalitesi açısından önemli bir parametre olduğunu da hatırlatan Başkan Edebali, “İlçemiz sınırları içerisinde yaşayıp, sağlık hizmetin ulaşmadığı vatandaşımız kalmayacak. Sağlıkta ulaşılabilir olmak son derece önemli. Asli görevimiz olmadığı halde sağlık hizmetlerine paydaş olmak bizi diğer belediyelerden ayrı bir konuma getiriyor. Mutlu bir toplum ancak sağlıklı bireyler ile oluşturulabilir” ifadelerini kullandı. Öncelikli hedeflerinin sadece iyi günlerinde değil kötü günlerinde de Yıldırımlıların yanında yer almak olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Türkiye’de tıp merkezi olan 5 belediyeden birisiyiz. İnsanlarımızın en önemli ihtiyaçları sağlık. Uzman kadrosu, modern donanımıyla Tıp Merkezi’miz, ilçemizde sağlık alanında önemli bir açığı kapatıyor. Bu bilinçle harekete ederek hemşerilerimizin zor günlerinde, hastalıklarında yanlarında olarak, onların şifa bulmasına katkı sağlıyoruz. Vatandaşlarımızdan cenazesi olanlara, en zor günlerinde tüm işlemleri ücretsiz olarak sağlayarak, acılarını ve kederlerini bir nebze de olsa hafifletmeye çalışıyoruz. Bu bizim kültürümüzün ve kadim medeniyetimizin bize yüklediği bir görev” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 11:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER