Aziz Yıldırım ve Ali Koç bir araya geldi

İSTANBUL (AA) - Fenerbahçe Kulübünün 2-3 Haziran'da ayında yapılacak kongresinde, başkan adayları olan Aziz Yıldırım ve Ali Ko&

Aziz Yıldırım ve Ali Koç bir araya geldi

İSTANBUL (AA) - Fenerbahçe Kulübünün 2-3 Haziran'da ayında yapılacak kongresinde, başkan adayları olan Aziz Yıldırım ve Ali Koç bir araya geldi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu seçimli olağan toplantısında, divan başkanı Vefa Küçük, Aziz Yıldırım ve Ali Koç'u aynı anda kürsüye davet etti.

İki başkan adayının "birliktelik pozu" vermesini isteyen Vefa Küçük'ün davetini Yıldırım ve Koç kabul etti.

Kürsüye gelen Aziz Yıldırım ve Ali Koç, birbirlerine sarılarak basın mensuplarına poz verdi.

Aziz Yıldırım: Tek isteğim var. Yargıtay kararıyla beraat etmek

Bu sırada bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, şunları kaydetti.

"Yeni bir süreç başlıyor. Ali Bey benimle 6 sene çalıştı. Tek isteğim var. Yargıtay kararıyla beraat etmek. Bunu ilk defa bugün de söylemiyorum. Benim 20 yıldır onurla şerefle yapmış olduğum Fenerbahçe Başkanlığı, aileme bırakabileceğim en büyük mirastır. Benin koltuktan gitmemek gibi bir düşüncem yok. Fenerbahçe'yi halka açtık. Aziz Yıldırım ve benimle o dönemde yönetimde olan herkes Yargıtay'dan beraat edecek. Fenerbahçe'nin üzerindeki kara leke de kalkmış olacak. Benim mücadelem budur. Fenerbahçe'de başkan olup olmamak gibi bir beklentim, isteğim yok. Bu kulübün kapısında bekçi olmaya her zaman hazırım."

Ali Koç: Başkanımızın üzerine burada konuşmak olmaz

Ali Koç ise "Başkanımızın üzerine burada konuşmak olmaz." demekle yetindi.

Öte yandan Aziz Yıldırım, Vefa Küçük'e "Bugün sizin seçiminiz, asıl senin rakibinle bir araya gelmen lazım." diyerek, divan başkanlığına aday olan diğer isim Ufuk Aydın'ı da kürsüye davet etti.

Bu 4 isim birlikte basına poz verdi.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu: Beşiktaş maçındaki karar beklentimize yakın bir karardır

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Beşiktaş ile oynanan ve 57. dakikada müsabaka hakemi Mete Kalkavan tarafından tatil edilen mücadeleyle ilgili kaldığı yerden seyircisiz oynaması kararına ilişkin, "Beşiktaş maçındaki karar beklentimize yakın bir karardır." dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu seçimli olağan toplantısında konuşan Mosturoğlu, yarıda kalan Beşiktaş maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin sahada kazanılan hak edilmiş saha sonuçlarına her zaman saygılı olduğunu hatırlatan Mosturoğlu, "Beşiktaş maçındaki karar beklentimize yakın bir karardır. Sayın Aykut Kocaman tıpkı 3 Temmuz'da olduğu gibi bir teknik direktörden daha fazlası olduğunu bir kez daha göstermiştir." ifadelerini kullandı.

Müsabaka sonrasında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resmen soruşturma başlatıldığının altını çizen Mosturoğlu, şöyle devam etti:

"Müsabakada yaşanan bu organize eylemler sonrasında müsabaka hakemi bu olaylardan olumsuz etkilenerek, tecrübeli bir hakem gibi hareket etmeyerek gereksiz yere müsabakanın tamamlanmaması yönünde Beşiktaşlı futbolcuları ve teknik heyeti cesaretlendirmiştir. Tüm camianın bu andan itibaren futbolcularımızdan en büyük isteği, rakibi Beşiktaş'ı eleyerek finale çıkmaları ve finalde kupayı almalarıdır."

Fenerbahçe'nin 3 Temmuz sürecinden güçlenerek çıktığını da dile getiren Mosturoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Müsabakanın tatil kararı sonrası tıpkı 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi bazı medya organları üzerinden kulübümüzün, taraftarımızın ve teknik direktörümüzün itibarsızlaştırılmaya çalışıldığına, yargısız infaz yapıldığına ve hatta 3 Temmuz sürecinde görmeye ve duymaya alıştığımız UEFA sopasının da karşımıza çıkarıldığına şahit olduk. Şer odakları bilmelidir ki karşılarında artık başkanı ve yöneticileri tutsak edilmiş yaralı bir camia yoktur. 3 Temmuz'dan güçlenerek çıkmış, çelikten bir iradeye sahip büyük camiamız vardır."

Oy verme işlemine geçildi

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun seçimli olağan toplantısında divan başkanlığına aday olan Vefa Küçük ile Ufuk Aydın konuşmalarını yaptı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan toplantıda konuşan Ufuk Aydın, mevcut başkan ve başkan adayı Vefa Küçük'ü eleştirdi.

Aydın, konuşmasında şunları kaydetti:

"Sayın Ali Koç'un da bizi dinlemesini isterdik. Bize bu fırsatı tanımadı. Bizim itirazımız Vefa Küçük'ün, yüksek divanı yönetiş şeklidir. Biz bu tavrı hak etmiyoruz. Sayın Başkanın özel durumundan dolayı hep sustuk. Yüksek Divan Kurulu bu kulübün şah damarıdır. Vefa Küçük'ün yönetim şeklini beğenmiyorum. Bundan sonra bu divanı Sayın Başkan istediği gibi yönetemeyecek."

Ufuk Aydın'ın konuşması üzerine söz alan Vefa Küçük ise rakibinin açıklamalarına tepki göstererek, şöyle konuştu:

"Demokratik bir yarış içindeyiz. Herkes her makama aday olabilir. Ben ne zaman tarafsızlığımı bozdum, kendisine sorarım. Her iki başkan adayı (Aziz Yıldırım ve Ali Koç) senden daha mı akılsız ki Vefa Küçük'e destek veriyor. Demek ki Vefa Küçük'te bir güzellik, tarafsızlık görüyorlar ki desteklerini ona veriyorlar. Senin için kötü söz kullanmam, böyle bir makama aday oldun ama kendini izah etmek için tecrübeli, senden daha kıdemli olan bir insana da saygı göstermen lazım."

Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oy kullanma işlemine geçildi.

Muhabirler: Erkan Tiryaki, Süha Gür

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 13:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER