Fenerbahçe Üniversitesi için bağış kampanyası

Fenerbahçe Kulübü, hayata geçirmeyi planladığı Fenerbahçe Üniversitesi için bağış kampanyası başlattığını duyurdu.

Fenerbahçe Üniversitesi için bağış kampanyası

İSTANBUL (AA) - Fenerbahçe Kulübü, hayata geçirmeyi planladığı ve 24 Kasım 2016 tarihinde kamu tüzel kişiliğe kavuşan Fenerbahçe Üniversitesi için bağış kampanyası başlattığını duyurdu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, üniversitenin 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci kabul ederek öğretime başlayacağı hatırlatıldı.

Birinci öğretim döneminde bin 200 öğrencinin üniversitede öğretim göreceği ve her sene aynı sayıda öğrencinin okula katılacağının belirtildiği açıklamada, 4. sene sonunda 4 bin 800 öğrenciye ulaşılacağı aktarıldı.

Fenerbahçe Üniversitesinin yeni kurulması sebebiyle kulüp üyeleri ile taraftarların yapacağı bağışların hayati önem taşıdığı ve tahmini 34 milyon lira harcanmasının öngörüldüğü kaydedildi.

Asgari bin lira bağışları ile destek verenlerin isimlerine, kulübün resmi internet sitesinde oluşturulacak şükran köşesinde yer verileceği ve yapılacak bağışların tamamının Fenerbahçe Üniversitesinin harcamalarına kullanılacağı bildirildi.

Açıklamada, "Türk milli eğitimine, üniversite çağındaki vatansever öğrencilere ve güzide Fenerbahçe Üniversitesine yapacağınız bağışlar için şimdiden teşekkür ederiz." ifadesine yer verildi.

Muhabir: Süha Gür

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 17:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER