İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı, 5. Kuruluş Yılı’nı Heykel Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirdiği törenle kutladı. Yoğun katılımın olduğu kutlamada konuşan İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “5 yıl önce bugün ülkemizde bir şey değişti, her şey değişti” dedi.

Bartın’dan maden faciası nedeniyle ertelenen İYİ Parti’nin 5. Yıl kutlamaları, mütevazi törenlerle yapıldı.Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen programlardan biri de Bursa’daydı.
Heykel Atatürk Anıtı’nda yapılan törende konuşan Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, İYİ Partinin kurulmasıyla ülkede çok şeyin değiştiğine ve tam anlamıyla Türk siyasetinde bir kırılma noktasının oluştuğuna vurgu yaptı.


Parti’nin kuruluş kıvılcımının Bursa’dan ateşlendiğine değinen Türkoğlu Genel Başkan Meral Akşener’in liderliğinde tarih yazıldığına işaret etti.


Türkoğlu’nun açıklaması aynen şöyle:

KIYMETLİ DAVA ARKADAŞLARIM;DEĞERLİ İYİ YÜREKLİ DOSTLARIM;İNSAN HAYATINDA OLDUĞU GİBİ TOPLUMLARIN VE ÜLKELERİN TARİHİNDE DE “KIRILMA NOKTALARI” VARDIR.
İŞTE TAM DA O NOKTALARDA, YAŞAMSAL ÖNEM TAŞIYAN, HER BİRİ BİRER ABİDE GİBİ, BİRER ANIT GİBİ OLAN KİLOMETRE TAŞLARI DİKİLİR.ONLAR BİRER CESARET NİŞANESİ OLARAK TARİHTEKİ YERLERİNİ ALIR,VE ONLAR HER KARANLIĞIN BİR AYDINLIĞI OLDUĞUNU GÖSTEREN ÖZGÜRLÜK TAŞLARIDIR.

ÇOK KIYMETLİ GENEL BAŞKANIMIZ, KORKUSUZ LİDERİMİZ MERAL AKŞENER’İN DEYİŞİYLE SÖYLEYEYİM;

“5 YIL ÖNCE BUGÜN ÜLKEMİZDE BİR ŞEY DEĞİŞTİ, HER ŞEY DEĞİŞTİ…”

KARARLI DURUŞUYLA, HERKESİ KENDİNE HAYRAN EDEN CESARETİYLE O KİLOMETRE TAŞLARINI TAM 5 YIL ÖNCE DİKEN, ÜLKEMİZİN MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRECEK ADIMLARI, SARSILMAZ BİR İNANÇLA ATAN VE İYİ PARTİ’NİN BAŞARISINI ADETA İLMEK İLMEK ÖREN SAYIN GENEL BAŞKANIMIZA BURADAN, İYİ’LERİN ŞEHRİ BURSA’DAN SEVGİLER SAYGILAR GÖNDERİYORUZ.

BİR DÜŞÜNÜN KIYMETLİ DOSTLAR;
EĞER 5 YIL ÖNCE İYİ PARTİ KURULMASAYDI BU MEMLEKETTE NE OLURDU?

NELER OLMAZDI Kİ?

BİR KERE TEK ADAMIN İKİ DUDAĞI ARASINA SIKIŞTIRILAN BU UCUBE SİSTEM İYİCE YERLEŞİK BİR HAL ALIR, DEMOKRASİNİN YENİDEN TESİSİ HAYAL BİLE EDİLMEZDİ.

MUHALEFET PARTİLERİNİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREREK KOCAMAN BİR UMUT YEŞERTMELERİ MÜMKÜN OLMAZ, GİDEREK KARANLIĞA GÖMÜLEN ÜLKE SİYASETİ İKİ KUTUPLU KISIR BİR YAPIYA MAHKUM OLURDU.

KORKU İMPARATORLUĞU ÜLKEYİ BAŞTAN BAŞA SARAR, SARAY REJİMİ BİR GESTAPO KRALLIĞINA DÖNÜŞÜRDÜ.

ÜLKEYİ YÖNETENLER KENDİLERİNİ HESAP VERMEZ KONUMDA GÖRÜP SANDIK KORKUSU YAŞAMAZ, BU ÜLKENİN BAŞINA İLAN NİHAİ BİÇİMDE MUSALLAT OLURLARDI.

MİLLETİMİZİN GELECEĞE DÖNÜK UMUDU KALMAZ, KADERİNE RAZI BİR TOPLUM PROFİLİNE MAHKUM OLURDUK.

BU ÜLKENİN VARININ YOĞUNUN TALAN EDİLMESİNE YOL AÇAN, BİN YIL ÖNCEKİ MOĞOL İSTİLASINDAN SONRA ADERA EN BÜYÜK YAĞMAYA DÖNEN HIRSIZLIĞIN, HARAMİLİĞİN NORMAL BİR ŞEY OLDUĞU ALGISI YERLEŞİR, SOYGUN KADERİMİZ OLURDU.

İŞTE İYİ PARTİ BÜTÜN BU TABULARI YIKTI, YENİLMEZ OLANLARIN KAF DAĞINA YÜKSELEN BURUNLARINI SÜRTTÜ, BUGÜNLERDE DE ONLARA, KOLTUK KORKUSUNU, İKTİDARDAN DÜŞME KAYGISINI, KISACASI BİNDİKLERİ SALTANAT KAYIĞIYLA BİRLİKTE ALABORA OLMA ENDİŞESİNİ YAŞATIYOR.

BURADAN, BURSA’DAN HAYKIRIYORUZ.
EVET O KOLTUKTAN İNECEKSİNİZ.
O ZULÜM İKTİDARINDAN GİDECEKSİNİZ.
O SALTANAT KAYIĞIYLA BİRLİKTE BATACAKSINIZ.

PARTİMİZİN BUGÜNLERE GELMESİNDE EMEĞİ GEÇEN GENEL BAŞKANIMIZ SN. MERAL AKŞENER BAŞTA OLMAK ÜZERE ÜLKE GENELİNDEKİ TÜM KURUCU ÜYELERİMİZE VE DAVA DOSTLARIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYOR