Bursa İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İş İnsanları Derneği’ni ziyaret ettik. Ülkemizin ve Bursa’mızın ekonomik durumu ve şehrimizin geleceği üzerine yaptığımız planlamayı konuştuk.

HOSAB Başkanı Ömer Faruk Korun ve yönetim kurulu üyelerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz.

Şükrü Deviren: “Oda kapımızı söktük ve artık açık bir kapımız olacak. Şükrü Deviren: “Oda kapımızı söktük ve artık açık bir kapımız olacak.

Türkoğlu, Şehrimizin 30-40 km batısında TEKNOSAB, DERİ VE TEKSTİL OSB gibi devasa organize sanayi bölgeleriyapılmakta ancak buralarda çalışacak insanların yaşayabileceği yerleşebileceği yeterli konut ve sosyaldonatı alanları hala planlanmıyor. Su rezervleri dikkate alınmıyor. 30-40 km. uzaktan buraya her gün “Kavimler Göçü” gibi gidip gelmelerinin nakit ve vakit kaybı olacağı açıktır.
 
DEPOLAMA VE LOJİSTİK ALANLARI


Yine bu bölgelerde üretilen ürünlerin depolama lojistik alanlarına ihtiyaç duyulacağı da açıktır. İşte bu alanları bütüncül bir yaklaşımla planlamazsanız tıpkı Bursa merkezinde olduğu gibi çarpık yapılaşma tahmin edemeyeceğimiz hızla başlayıp bitecek ve geriye döndürmek de artık imkansız hale gelecektir. Bu nedenle bu bölgeleri şimdiden planlayacağız.
 
ACİL EYLEM PLANI


Bursa’nın Bir Doğal Afet Acil Eylem Planı yok. Kim diyor? Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meclis’te verdiğimiz soru önergesine cevabında diyor! İlk işimiz Doğal Afetler Acil Eylem Planını yapmak olacak.
 
YUNUSELİ TOPLANMA MERKEZİ


Yunuseli Havalanının bulunduğu yeri; “Afet Toplanma ve Afet Lojistik Havaalanı” olarak planlayacağız.
Mevcut pist 400 m kadar uzatılarak hafif kargo uçaklarının inişine uygun hale getirilecek. Çadır ve konteynır kent oluşturulacak şekilde planlanıp, normal zamanlarda park, yeşil alan, koşu parkurları şeklinde rekreaktif alan olarak düzenlenecek.