Yıldırım Belediyesi'nin minik kitap kurtları için hizmete açtığı Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi, açılışının 1. yılında 43 bin 580 çocuğu ağırladı.

Kitap ve Oyuncak Cenneti:

6-13 yaş arasındaki çocuklara hitap eden kütüphanede, 6 bin 500'den fazla kitap ve 20 farklı kategoride 700 oyuncak mevcut. Çocuklar, kitap okuma keyfinin yanı sıra atölye çalışmalarıyla da kendilerini geliştirme imkanı buluyor. Ayrıca, 15 günlük ödünç süresiyle 3 kitap ve 1 oyuncak ödünç alma imkanı da sunuluyor.

Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Özbekistan oldu. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Özbekistan oldu.

Geleceğe Yatırım:

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi'ni ziyaret ederek yaptığı açıklamada, toplumların geleceğinin donanımlı ve mutlu bireyler yetiştirmekten geçtiğini vurguladı. Yılmaz, "Kentimizde sadece fiziki dönüşümü değil, kültürel ve sosyal dönüşümü de hedefliyoruz. Bu kapsamda kütüphaneler ve sosyal yaşam merkezleri önemli bir rol oynuyor. Belediyecilik hizmetini sadece yol, kaldırım yapmak olarak değil, geleceğe yatırım yapmak, medeniyetimizin değerlerini yaşatmak ve yeni nesilleri yetiştirmek olarak görüyoruz." dedi.

Kütüphanenin Başarıları:

  • 1 yılda 43 bin 580 çocuk kütüphaneyi ziyaret etti.
  • 6 bin 500'den fazla kitap ve 700 oyuncak çocuklara sunuldu.
  • Düzenlenen atölye çalışmalarıyla çocukların gelişimi desteklendi.
  • 15 günlük ödünç imkanı ile kitap ve oyuncak erişimi kolaylaştırıldı.

Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi, Yıldırım'daki çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve onları geleceğe hazırlamak için önemli bir rol oynuyor.

Editör: Sıcak Havadis