Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Çarşı Esnafı İle Aşure Dağıttı

Tuz Pazarı Esnafı Koruma ve Yaşatma Derneği, Muharrem ayı dolayısıyla Nilüfer Köylü Pazarı önünde vatandaşlara aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Geleneksel aşure ikramına; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı İsa Altıkardeş, çarşı esnafı ve vatandaşlar katıldı. Pandemi nedeniyle kazanlardan kepçeyle dağıtmak yerine paketlenerek hazırlanan aşureler vatandaşlara dağıtıldı.  Duaların edilmesinin ardından Başkan Dündar, tezgahın başına geçerek çarşıda alışveriş yapan vatandaşlara aşurelerden ikram etti. 

Dündar: “Aşure Ayı, Paylaşım Ayı”

Müslüman aleminin Muharrem ayını tebrik eden Başkan Dündar, “Bu mübarek ayda aşure ikramı gibi çok güzel bir geleneğimiz var. Çeşitli dernekler, kurumlar, hayırsever vatandaşlar aşure yaparak birbiriyle paylaşıyor. Dolayısıyla bu ay bir paylaşım ayı. Bu güzelliği bizler de uzun yıllardır sürdürüyoruz. Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği ve Tuz Pazarı Derneği yönetimimiz, güzel bir etkinliğe imza attı. Bizler de onların hayrına ortak olduk. Rabbim, esnafımızın bu hayrını bereketlendirsin. Çarşılarımız şenlensin ve canlansın. Aşuremiz de yiyenlere şifa olsun inşallah” dedi.

Tuz Pazarı Esnafı Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erol Çağlayan da geleneksel hale getirdikleri aşure ikramını bu yıl da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Pandemi şartlarına uygun paketlenerek hazırlanan aşurelerimizi vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar da bizi yalnız bırakmadı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. İkram ettiğimiz aşureler de vatandaşlarımıza afiyet şifa olsun inşallah” diye konuştu.

Çocuklara, Çevreci çocuk eğitim setleri ulaşıyor Çocuklara, Çevreci çocuk eğitim setleri ulaşıyor