Nilüfer’in İnegazi Mahallesi’nde Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle son iki yıldır çilek üretenkadınlar, daha geniş alanda üretim için Başkan Turgay Erdem’den destek istediler.“Elimizden tutun” diyen üretici kadınlara, Başkan Erdem destek sözü verdi.

Nilüfer’in kırsal mahallesi İnegazi’de çilek üretimi yapan kadınlar elde ettikleribaşarıyla örnek oldular. İki yıl önce Nilüfer Belediyesi’nin ücretsiz verdiği fidelerle çileküretimine başlayan kadınların yüzü, bol ve kaliteli üretimle güldü. Bölgede örnek olankadınlar şimdi daha geniş alanda çilek yetiştirmek istiyor. İnegazi’nin meşhur çilekleriylebirlikte Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret eden üretici kadınlar hem teşekküretti, hem de yeni bir destek daha istedi.


Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz, Nilüfer Belediyesi Çevreve Kırsal Alan Koordinatörü Arca Atay ile İnegazi Mahalle Muhtarı Nurettin Aydın’ın da yeraldığı ziyarette, kadınlar, çilek üretiminde geldikleri noktayı Başkan Erdem’e anlattı. Çok iyisonuçlar elde ettiklerini ve çileklere büyük talep olduğunu belirten kadınlar, NilüferBelediyesi’nden bir kez daha fide desteği istediler.

Kadınlar adına konuşan Sultan Demir, “Son iki yıldır çilek yetiştirerek güzel kazançsağladık. Çalışmayı, üretmeyi seviyoruz. Elimizden tutun daha çok üretim yapalım” diyerektaleplerini iletti. Üreticinin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Erdem de, fidedesteği için gerekli çalışmanın hemen yapılacağını belirtti. İnegazi’nin meşhur çileğinin dahageniş alanda üretilmesini istediklerini ifade eden Başkan Erdem, çileğin satışı konusunda dayardım sağlayabileceklerini söyledi.