CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç: "Mudanya'yı Geleceğe Taşıyacağız!"

Dokuz Temel Başlık Altında Mudanya'nın Dönüşümü:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, 31 Mart yerel seçimlerinde Mudanya'yı geleceğe taşıyacak projelerini "Dirençli ve Güvenli Mudanya", "Sağlam Altyapı, Konforlu Ulaşım", "Yeşil Belediyecilik", "Üreticiye Tam Destek", "Turizmle Kalkınma", "Kültür ve Sanat Kenti", "Sosyal Belediyecilik", "Ortak Yaşam" ve "Öğrenen Belediyecilik" olmak üzere dokuz temel başlık altında duyurdu.

Şükrü Deviren: “Oda kapımızı söktük ve artık açık bir kapımız olacak. Şükrü Deviren: “Oda kapımızı söktük ve artık açık bir kapımız olacak.

Mudanya'ya Sözler:

 • İnsan onuruna yaraşır, yaşanabilir ve güvenli bir Mudanya: Sokaklarında gezilebilir, tarımsal ürünleri talep edilir, insan onuruna yaraşır, yaşanabilir ve güvenli bir Mudanya oluşturacağız.
 • Mazeret üretmeden, çözüm ve maharet üreteceğiz: Mudanyamız herkes için güvenli, herkes için rahat, herkes için huzurlu olacak. Bunun için çok ama çok çalışacağız.
 • Afetlere karşı dirençli bir Mudanya: Mudanya'yı depreme ve her türlü afete karşı dayanıklı, dirençli ve güvenli hale getireceğiz.
 • Kimliği olan bir Mudanya: Var olanı koruyacak, tahrip olanı ihya edecek, kaybolanı bulup ortaya çıkaracağız. Mudanya'nın kaynaklarını Mudanya'da yaşayan insanlarımızın kullanımına sunacağız.
 • Trafik sorunu çözülecek: Altıntaş'ı Ayazma ile bağlayacak Çevre Bağlantı Yolu yapacağız. Kent merkezine otomobil girişini azaltmak için projeler geliştireceğiz. Yeni otopark alanları açacağız. Toplu ulaşımı düzenleyeceğiz. Yaya ve Bisiklet Ulaşım Planını bir an önce hayata geçireceğiz.
 • Yeşil Belediyecilik kazanacak: Mudanya İklim Değişikliği Planı'nı hayata geçireceğiz. Yapay resif oluşturarak hem trolcülüğün önüne geçecek hem de deniz dibi canlılığını artıracağız.
 • Yerel üreticiye tam destek: Köylerin tarımsal niteliklerini geliştirmek, kırsal mahallelerin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasını sağlamak, gıda güvenliği ve yerel tohum gibi konularda faaliyet yürütecek Tarımsal Kalkınma Konseyi kuracağız.
 • Mudanya'yı dünya tanıyacak: Mudanya Tanıtım Ajansı'nı kurarak kentin dünya çapında tanıtımının yapılmasını sağlayacağız. Tarihi ve turistik hazineleri açığa çıkaracak, turizmi teşvik edecek, turizm gelirlerimizi artıracağız.
 • Kültür ve sanat kenti Mudanya: Kent Kültür Sanat Meclisi kuracağız. Kent müzesi kuracağız. Sözlü tarih seferberliği yaparak yaşayan tarihleri, gelenek ve göreneklerini kayıt altına alacağız. Mudanya'yı önemli festival merkezlerinden biri yapacağız.
 • Katılımcı yönetim: Kent Konseyi'ni etkin bir hale getirecek, mahalle konseyleri kurarak halkın yönetime katılımını sağlayacağız.
 • Sosyal belediyecilik: Herkes için eşit ve adil çalışma hayatı ilkesi gereği, kadın ve genç girişimciliğine öncelik vereceğiz. Meslek edindirme kursları açacağız. Öğrencilere sosyal ve ekonomik desteklerde bulunacağız. İhtiyacı olan vatandaşlarımızı belirleyip yardımlarla destekleyeceğiz.
 • Öğrenen belediyecilik: Yurtiçi ve yurtdışındaki ileri belediyecilik alanında örnek kentlerle işbirliği ve eylem planı, tecrübe paylaşımı yapacağız.