Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kayhan Mahallesi Yedievler Sokak'ta önemli bir çevre düzenlemesi gerçekleştiriyor. İlçenin en dik sokaklarından biri olan Yedievler Sokak'ta yapılan merdiven ile mahalle sakinlerinin çarşıya ulaşımı kolaylaşıyor.

Merdiven Çalışmaları Tamamlanma Aşamasında

Geçtiğimiz Perşembe günü başlanan merdiven çalışmaları, çevre sakinlerinin istekleri üzerine başlatılmıştı. Hafta sonu tamamlanması beklenen merdivenin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Belediye Başkanı Deviren Ziyarette Bulundu

Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, merdiven yapımına devam eden belediye ekiplerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Merdivenin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını dile getiren Başkan Deviren, "otomobillerin bile tırmanırken zorlandığı sokağımızı ulaşılabilir hale getiriyoruz" dedi.

Başkan Deviren'den Açıklama

Bursa’nın sahilleri yaz sezonuna hazır Bursa’nın sahilleri yaz sezonuna hazır

Başkan Deviren, Yedievler Sokak'ın Kayhan Mahallesi'ni ilçe merkezine bağlayan önemli bir nokta olduğunu belirtti. Dik yokuşun özellikle yaşlı ve engelli hemşerilerin çarşı meydanına kısa yoldan ulaşmasını zorlaştırdığını ifade eden Deviren, "Muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin talepleri doğrultusunda merdiven yapımına başladık. Yaklaşık 50 metre uzunluğundaki merdiven ile mahallemizi çarşı meydanına daha kolay ulaşılabilir hale getiriyoruz. Hayırlı olsun." dedi.

Editör: Sıcak Havadis