Deniz Dalgıç: ''Bu sınavı çok iyi geçeceğimize eminim.'' Deniz Dalgıç: ''Bu sınavı çok iyi geçeceğimize eminim.''

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılan ünlü şarkıcı Haluk Levent, Filistin'de yaşanan soykırıma dikkat çekti. On binlerce kişi, Levent'in isteği üzerine İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Levent, konser öncesinde yaptığı konuşmada, "Dünyanın dört bir yanında hiç olmasını istemediğimiz olayların yaşandığını görüyoruz. Ben Atatürk gençliğinin, O'nun gösterdiği yoldan ilerleyen gençlerimizin, dünyadaki zulme dur diyeceğine inananlardanım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin güzel gençleri olarak sizlerin, hiçbir şeyi görmezlikten gelmeden, etrafımızda yaşanan soykırımlara dur diyeceğinizi biliyorum. Bugün, yurt genelinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde kutluyoruz. Ancak, hemen yanı başımızda bu coşkuyu yaşayamayan on binlerce aile var. Atatürk gençliği olarak sizlerden bugün bir dakikalığına Filistin'deki soykırıma dikkat çekmek için saygı duruşunda bulunmamızı istiyorum" dedi.

Levent'in isteği üzerine konser alanını dolduran on binlerce kişi, Gazze için saygı duruşunda bulundu. Levent'in bu duyarlı hareketi Osmangazililer tarafından uzun süre alkışlandı.

Editör: Sıcak Havadis