Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Işıkdağ, dün Taksim’de gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenler ve yaralananlar için bir mesaj yayınladı.Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nden (AYGAD), Taksim’de meydana gelen patlama ile ilgili bir açıklama geldi.

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ; hain patlama sonucu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı haberinin kendilerini derinden sarstığını belirtti.

“Teröre karşı ‘ortak ses’ olmak için daima hazır ve nazırız”

Terör saldırısını en şiddetli şekilde kınadığını söyleyen Işıkdağ, derneğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımında; “13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’nde meydana gelen, çok sayıda kişinin şehit olduğu ve yaralandığı terör saldırısını en şiddetli şekilde kınıyoruz.

Yaşanan saldırı ve hayatını kaybeden masum vatandaşlarımız dolayısıyla, derin bir üzüntü içerisindeyiz.

Maalesef bir kez daha yüreğimiz yandı.

Bu dönemde son derece serinkanlı olmak; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı güçlendirmek zorundayız. Bu bilinçle; teröre karşı ‘ortak ses’ olmak için daima hazır ve nazırız.

Vatandaşlarımızı; terör örgütü ve yandaşlarının cesaretlenmesine yol açacak davranışlardan kaçınmaları konusunda uyarmak hepimizin öncelikli görevidir.

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği olarak; yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.