Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençlik ve spora verdiği önemle, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne modern bir Gençlik ve Spor Merkezi kazandırdı. Merkezin açılış töreni, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank ve Ahmet Kılıç, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Gençlere Modern Bir Ortam Sunuluyor

800 metrekare inşaat alanına sahip merkezde, güreş salonu, kütüphane, sessiz çalışma salonu, sesli çalışma alanı, aktivite odası ve ikram alanı gibi birçok imkan gençleri bekliyor. Merkez, haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek ve ücretsiz internet ve ikram imkanı da sunacak.

Başkan Aktaş: "Gençlerimizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz"

Açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlerin sporla, bilimle ve sanatla büyümesini arzuladıklarını söyledi. Bu amaçla Bursa'ya yeni mekanlar kazandırdıklarını belirten Başkan Aktaş, Millet Mahallesi Gençlik ve Spor Merkezi'nin de bu yatırımlardan biri olduğunu ifade etti.

Başkan Aktaş, "Bursa'nın en büyük ikinci mahallesi olan Millet Mahallesi'ne Yıldırım Belediyesi ile birlikte birçok hizmeti kazandırdık. Bizim derdimiz, heyecanımız var. Bizim geleceğimiz olan yavrularımızın hayatına yatırım yapmak gibi zorunluluğumuz var. 32 tane Ana Kucağı kazandırdık ve bu sayıyı 100'e çıkaracağız. 20 sene Nilüfer'de kentsel dönüşüm yapmayanlar bugün 'kentsel dönüşüm yapacağız' diyor. Kentsel dönüşümü Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım Belediyesi yapıyor. Çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

Erkan Aydın, makamında vatandaşları ağırladı Erkan Aydın, makamında vatandaşları ağırladı

Milletvekili Varank: "Hizmet Kervanının Devam Etmesini İstiyoruz"

Bursa Milletvekili Mustafa Varank da belediyeler tarafından birçok projenin ve hizmetin hayata geçirildiğini, birçoğunun açılışına dahi yetişemediklerini dile getirdi. Taş üstüne taş koymanın hesabı içerisinde olduklarını anlatan Varank, "Vatandaşlarımızı hizmetlerle buluşturmayı, verilen emaneti en güzel şekilde hizmete dönüştürmeyi arzuluyoruz. Vatandaşlarımızla sohbet ettiğimizde bize 'siz gerçekten çalışıyorsunuz' diyorlar. Bunları duyabilmeniz için bir sevdanızın olması lazım. Yıldırım'ın veya Osmangazi'nin ihtiyaçlarının peşine düşüp hizmet etmeniz lazım. Millet Mahallesi'nin ortasında böyle bir ihtiyacı tespit ettik. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi el ele vererek bu güzel tesisi kazandırdı. Bizler Bursa'da hizmet kervanının devam etmesini istiyoruz. Bursa'nın her bir köşesini bu yatırımlarla buluşturmak istiyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Aktaş ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesimiyle tesis hizmete açıldı. Başkan Aktaş ve beraberindekiler daha sonra tesisleri gezerek gençlerle sohbet etti.