Bursa: 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Futbol Takımımız'ın Çekya ile oynadığı maç, Bursa'da nefes kesici bir heyecana sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin kentin farklı noktalarında kurduğu dev ekranlarda maçı izleyen Bursalılar, son dakikalarda gelen galibiyet golüyle büyük bir coşku yaşadı.

Saatler öncesinden Hüdavendigar Kent Parkı, Kent Meydanı, Vakıf Bera Parkı ve Eski Atatürk Stadyumu'nda (Millet Bahçesi) hazırlanan alanlara Milli Takım formasıyla akın eden vatandaşlar, Ay-Yıldızlı ekibe alkış ve tezahüratlarla destek verdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla maçı izleyen taraftarlar, kıran kırana geçen mücadelenin son dakikalarında atılan galibiyet golüyle büyük bir coşku yaşadı.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte 2024 Avrupa Şampiyonası'nda son 16'ya yükselen A Milli Takımımız saha içerisinde sevincini yaşarken, Bursalılar da kentin tüm noktalarında bayram havası yaşadı. Bu coşkulu kutlamalarda Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu imkanlar da önemli rol oynadı.

Büyük Coşkuya Teşekkür:

Yeni Sağlık Merkezi, 7 bin vatandaşa hizmet verecek Yeni Sağlık Merkezi, 7 bin vatandaşa hizmet verecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaptığı açıklamada, "Milli Takımımız'ın Çekya'yı yenerek son 16'ya yükselmesi Bursa'mızda büyük bir coşkuyla kutlandı. Bu coşkuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Milli Takımımıza destek olmak için stadyumlara ve dev ekranlara gelen Bursalılara minnettarım. Bu güzel tabloyu görmek bizleri de çok mutlu etti." dedi.

Milli Takım'a Destek Sürecek:

Başkan Bozbey, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'ndaki serüveninin devam edeceğine inandığını belirterek, "Bursa olarak Milli Takımımıza desteğimiz her zaman tam olacak. İnşallah bu coşkuyla birlikte Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası'nda da büyük başarılara imza atacaktır." diye konuştu.

Editör: Sıcak Havadis