Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Esnaf Sarayı'nı ziyaret etti. BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit ve yönetimi tarafından karşılanan Yalçın, esnafların sorunlarını dinledi.

BESOB faaliyetleri hakkında bilgi alan Yalçın, esnafların sorunlarını yakından takip ettiklerini söyledi. Ekonomik krizin her kesimi etkilediğini, en çok etkilenenlerin ise zamlarla perişan olan esnaflar olduğunu belirten Yalçın, "İnşallah göreve geldiğimizde geliştireceğimiz projelerle esnafımızın sorunlarını çözerek rahat nefes almalarını sağlayacağız" dedi.

Çataltepe Mağduriyeti

Yapımına 16 yıl önce başlanılan Kestel Çataltepe Sanayi Sitesi Projesi'ne de değinen Yalçın, projenin zaman içerisinde bölge esnafında ciddi bir mağduriyet yarattığına dikkat çekti. Projenin 16 yıldır tamamlanamamış olmasının düşündürücü olduğunu belirten Yalçın, şunları söyledi:

Bursa’nın fethinin 698. yıldönümü coşkuyla kutlandı Bursa’nın fethinin 698. yıldönümü coşkuyla kutlandı
  • "Proje uzadıkça esnaflarımızın mağduriyeti de artıyor. Yaklaşık 1700 esnafımızın önemli ölçüde mağduriyetler yaşadığını yönünde şikayetler alıyoruz. Özellikle bölgede yer alan tekstilci ve dokumacı esnafı ciddi sıkıntı altında. Dolayısıyla projenin bir an önce bitirilmesi için acilen adımlar atılmak zorunda."

Yalçın, projenin uzamasına rağmen iyi niyetli bir yaklaşım gösterildiği takdirde sorunun kısa sürede çözüleceğini ve esnafların mağduriyetinin de giderileceğini düşündüğünü söyledi.

Esnafın Desteği

BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit ise, Sedat Yalçın'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bursa'daki esnaf teşkilatlarını yarınlara taşımanın Bursa'nın bütün paydaşlarının sorumluluğunda olduğunu belirten Bilgit, "Sayın Sedat Yalçın'ın desteğini her zaman yanımızda hissedeceğimize olan inancımız tam. Birliğimize yapmış oldukları nazik ziyaret dolayısıyla Sayın Yalçın'a teşekkür ediyor, hizmet yolculuğu boyunca kendilerine başarılar diliyoruz" dedi.