İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, seçim otobüsüne yapılan çirkin saldırıdan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı sorumlu tuttu. Türkoğlu, Aktaş’a seslenerek, “Vandallarını üzerimizden çek, seni daha fazla zora sokmasınlar!” dedi.

Önceki gün yaptıkları afiş protestosunun yasal zeminde gerçekleştiğini vurgulayan Türkoğlu, “Alinur Aktaş aklı sıra bize misilleme yaptırmış. Sandık günü yaklaşırken yaşadığı paniğin ve içine düştüğü acizliğin göstergesi bütün bunlar, farkındayız!” şeklinde konuştu.


İYİ Parti Selçuk Türkoğlu’nun konu ile ilgili açıklaması aynen şöyle:

“Sn. Alinur Aktaş;

Duydum ki; Seçim Kanununa aykırı bir şekilde belediye hizmetleri üzerinden yaptığın kanunsuz propagandana engel olduğumuz için çok kızmışsın! Kaldırılmasına karar verilen yasa dışı afişlerini, kolluk kuvvetleri toplamadığı için gereğini yapmak zorunda kalmamıza da pek içerlemişsin. Sonra da hızını alamayıp, vandallarına bizim seçim otobüsümüzün üzerine saldırtmışsın.

Aklın sıra misilleme yapmışsın!


Sandık günü yaklaşırken yaşadığın paniğin ve içine düştüğün acizliğin farkındayız. Bak bir daha söylüyorum; Korkunun ecele faydası yok! Provoke etme zahmetine de katlanıp kendini daha fazla heder etme! Biz mücadelemizi, spreyli protestomuzda olduğu gibi yasal zeminde yürütmeye kararlıyız.
Vandallarına söyle seni daha fazla zora sokmasınlar. Bak bu arada sana bir daha Bilal’e anlatır gibi anlatayım.


Diyorsun ki;

Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz." Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz."


“Şikayete konu afiş ve ilanlar, belediye başkanı olarak mevcut faaliyet ve hizmet duyurularına ilişkin olup bunlarda hiçbir şekilde siyasi parti adı, logosu ve “belediye başkan adayı” ifadesi yer almamaktadır.”


Yahu sen şaka mısın!


Tam da bunun için gereğini yaptık işte. “Belediye Başkanı Adayı” diye yazmadığın için ve “Belediye Başkanı” sıfatınla, aslında olmayan icraatlarını anlattığın için kanuna aykırı bulundu o afişler.
Hem bunları bize değil, astırdığın afişlerini kanuna aykırı bulan ve kaldırılmasına hükmeden Seçim Kuruluna söyle. Yani oradaki hakimlere anlat derdini, bize değil.


Bursalıları kandırmaya yeltenmeye de utanmıyorsun öyle mi?


Aklı başında biri çıkıp da sana doğruyu anlatıp, adam gibi bilgi vermiyor mu? “Madem halen daha doğru olduğuna inanıyorsun, neden bu afişlerini bulunduğu yerden apar topar kaldırıyorsun?” diye sormazlar mı adama?


Çırpındıkça battığının farkında değil misin?

Bir de demişsin ki; “Bu ilanlar belediye başkanının halka hesap verme sorumluluğumun bir gereğidir!”
Oldu gözlerim doldu! Gerçek hesap yeri sandıktır. Sen asıl hesabı 31 Mart’ta Bursalı hemşerilerimizin önüne konacak olan sandıkta vereceksin! Ha bir de mahşeri huzur da vereceksin!

Niye mi?
Belediyenin kasasından, yani vatandaşın parasıyla yapılan belediye işlerinin üzerinden reklamını yaparak, Beyt-ül mala el uzattığın için… Bize sorarsan; Çırpındıkça batttığını gör ve derhal tövbe istiğfar etmeye başla…”