Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “DEM Partisini Genel Merkezi’nde ziyaret ettik. Daha önce Meclis’te görev yaptığım her aşamada da şunu vurgulamıştım; Siyasi partilerin arasındaki diyalog hem o ülkenin demokrasisi açısından, hem o parlamentonun üretkenliği açısından, hem de o ülkedeki toplumsal barış açısından en önemli temel taşlarından bir tanesindir ve olmazsa olmazdır. Biz kurultayımızı yaptıktan sonra Sayın Eş Genel Başkanlarım arayarak kutlamışlardı. Sonra takvime baktığımda onlar da bizden hemen önce kurultaylarını yapmışlardı. Bizim o kurultay yoğunluğu içinde partimizden bir hayırlısı olsun ziyareti gerçekleşmemişti. Ben bugün heyetimizle birlikte o ziyareti gerçekleştirdim” dedi.

Başkan Çelebi; ''Halkımız temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda'' Başkan Çelebi; ''Halkımız temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda''

TÜRKİYE’Yİ VE DÜNYAYI DEĞERLENDİRDİK

DEM Parti Eş Genel Başkanlarına yeni dönem için başarı dilediğini kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özel, şöyle konuştu:

“Karşılıklı başarı dileklerini ifade ettik. Bir araya gelmişken yapmamız gereken bir şeyi yaptık. Türkiye’yi ve dünyayı değerlendirdik. Önümüzdeki süreci değerlendirdik. Çok verimli ve yapıcı görüşme gerçekleştirdiğimizi ifade etmek isterim. Bundan sonraki süreçlerde de diyalogumuz, karşılıklı görüşmelerimiz sürecek. Biz bu diyaloğun ve görüşmelerin Türkiye demokrasisine çok önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz.”

Editör: Sıcak Havadis